Щоб не провокувати появу задирок, не нехтуйте регулярним доглядом за шкірою рук. Використовуючи агресивні миючі засоби, користуйтеся герметичними гумовими рукавичками, які мають бавовняну основу. Це дозволить запобігти сухість шкіри і огрубіння її в області нігтів, де вона особливо чутлива.
Якщо задирки вже утворилися, не слід обривати їх руками, тим більше, не митими. У цьому випадку виникають рвані ранки, які кровоточать, і при попаданні в них інфекції, не можуть загноїтися. Якщо вони з'явилися, зробіть теплу ванночку з ефірними маслами бергамоту, лимона або апельсинового дерева, додайте в неї пару крапель рідкого мила. Розпарте в ній руки, тримайте їх у мильному розчині не менше 10-15 хвилин. Для видалення задирок використовуйте спеціальні манікюрні щипчики.
Видаляючи задирки щипчиками, не тягніть шкіру, а дуже обережно скусуйте її біля основи задирки. Якщо шкіра на нігтьовому валику немає пошкоджень, а просто загрубіла, зробіть шліфування м'якою поліруючою пилою для нігтів і добре обробіть поверхню будь-яким дезинфікуючим безбарвним засобом.
Якщо, все-таки, в результаті обриву задирки почалося запалення, то при перших же його ознаках зробіть теплу ванночку з содою або сіллю і потримайте в ній палець не менше 15-20 хвилин. Нанесіть на ранку будь-яку мазь, що має протизапальні властивості: "Левоміколь", гідрокартізонову, тетрациклінову або синтомицинову. Чергуйте содові і сольові ванночки через день, поки запалення не пройде. Якщо біль у пальці став пульсуючим, то терміново зверніться до лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Задирки на нігтях: як їх позбутисьЗ народних засобів, при запаленні від задирки, ми можемо порекомендувати примочки з соку коланхое. Після сольової або содової ванночки на розкритий гнійник накладіть розім'ятий лист каланхое і поверх нього покладіть тампон, змочений соком цієї рослини, забинтуйте палець стерильним бинтом.
Не забувайте доглядати за шкірою рук і навколо нігтів, щоб уникнути появи хворобливих задирок.