Здавалося б, що такого небезпечного може бути в високому цукрі? Високі показники - далеко не найстрашніше. Страшно - це коли через порушену циркуляцію крові доводиться ампутувати нижні кінцівки, або коли не гояться рани, або коли відшаровується сітківка ока і людина сліпне без найменшої надії на відновлення зору.
З цим захворюванням можна і потрібно боротися. Для цього потрібно хороший лікар-ендокринолог і максимальний ступінь самоорганізації та контролю з боку пацієнта. Ця хвороба потребує комплексного ведення пацієнтів. Важливо періодично обстежуватися в офтальмолога, невролога, судинного хірурга, здавати ряд аналізів. А також уважно ставитися до свого здоров'я і при виникненні навіть найменших підозр на підвищений цукор - звертатися до лікаря.
Симптомів, які можуть вказувати на підвищений цукор, безліч. Але є тривожні ознаки, які не можна залишати без уваги.
1. СпрагаЗазвичай спрага супроводжується рясним сечовипусканням. Може скластися враження, що в цьому немає нічого страшного: чим більше п'ємо, тим більше ходимо в туалет. Але процес полягає в зворотному: при підвищеному цукрі нирки працюють на повних обертах, намагаючись вивести зайвий цукор з крові разом з рідиною. Звідси відчуття спраги - рідина виходить, і організм вимагає поповнення.
2. Підвищена стомлюваність і дратівливістьПідвищений цукор в крові - це інтоксикація для всього організму. А будь-яка інтоксикація супроводжується підвищеною дратівливістю і втомою. До того ж, спрага, часті сечовипускання і поганий сон, які виникають при діабеті, негативно позначаються на психо-емоційному стані людини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про діабет, які варто знати кожному 3. Підвищений апетитЦе виникає через стрибки глюкози. Напади голоду можуть бути раптовими і сильними, при цьому часто підвищення споживання їжі не веде до набору ваги. Хворі на діабет можуть швидко і сильно худнути.
4. Зміни шкіриСухість шкіри, лущення, подразнення, почервоніння - все це можуть бути ознаки як браку мікроелементів і вітамінів, так і діабету. Шкіра, волосся і нігті страждають найпершими, коли виникають проблеми з обміном речовин і харчуванням.
5. Повільне одужання і погане загоєння ранВід підвищеного цукру страждають кровоносні судини. Через це відбувається повільне загоєння ран, та й одужання при будь-яких захворюваннях затягується.
Слідкуйте за своїм здоров'ям і будьте здорові.