Тиснути підшкірні прищі не можна ні в якому разі. Такі дії призводять до виникнення нових прищів, а також до занесення в рану інфекції. Остання передається на незапалені ділянки шкіри і інфікує і їх.
Практично завжди після самостійного видавлювання прищів залишаються атрофічні рубці, усунути які в подальшому буде досить важко. Доведеться вдаватися до численних пилингів, дермабразії і лазерної шліфовки.
Якщо ж ви все-таки вирішили провести цю процедуру вдома, після неї обов'язково потрібно обробити хворі ділянки шкіри спеціальними антисептичними і ранозагоювальними розчинами і мазями.
Для лікування подібних підшкірних утворень рекомендується звернутися за допомогою до дерматолога. Як правило, в таких випадках використовується комплексне лікування, спрямоване на усунення запалення і відновлення нормалізації роботи сальних залоз.
Іноді внутрішні прищі можуть свідчити про неприємне захворювання - демодекоз. Поки дана проблема не буде вирішена, ніякі засоби в лікуванні прищів вам не допоможуть.
У сучасній медицині для видалення підшкірних прищів застосовується озонотерапія. Озон має протимікробні властивості, знімає хворобливість, набряки і почервоніння шкіри. Домогтися бажаного результату при цьому можна за короткий час.
Під час процедури відбувається стимуляція колагену і еластину, що призводить до природної регенерації клітин. Тому ніяких плям і рубців на шкірі після неї не залишається.
Зменшує запалення і підсушує шкіру масло чайного дерева. Якщо прищ великий і болючий, можна скористатися "Левомеколем". Даний препарат має протизапальну і антибактеріальну дію, а також сприяє розсмоктуванню прищів. Як правило, він наноситься на ніч.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 домашніх засобів для швидкого лікування прищівДосить поширені в народній медицині в боротьбі з підшкірними прищами сольові розчини. Додайте в склянку теплої води 2 ст. ложки солі і доведіть суміш до кипіння. Ватний тампон, змочений в отриманій рідині, прикладіть до кожного прищики і тримайте його, поки розчин не охолоне. Повторіть процедуру кілька разів. Чим частіше ви будете це робити, тим швидше внутрішній прищик почне дозрівати.
І звичайно, дуже важливо дотримуватися гігієни, причому не тільки обличчя, але і всього тіла. Це є відмінною профілактикою запалень шкіри і різного виду висипань.