Людина може допомагати ниркам в їх складній роботі. А може несвідомо своїм поганими звичками губити їх. Так які звички шкідливі для нормального функціонування нирок?
Вживання занадто малу кількість рідиниВарто серйозно підійти до питання гідратації організму, щоб небезпечні відходи не накопичувалися в організмі і не отруювали його, що може стати причиною серйозних проблем зі здоров'ям, аж до пошкодження нирок.
Утримання сечіЯкщо в сечі міститься багато шкідливих речовин, це може привести до серйозних проблем з цим важливим органом. Якщо сечовий міхур не спорожняється вчасно, в ньому накопичуються бактерії, а це вже викликає запалення сечовивідних шляхів або нирок. Не варто посилатися на зайнятість - утримувати сечу шкідливо.
Надлишок натрію в раціоніВживання великої кількості солі підвищує кількість міститься в сечі білка - це знають всі. А білок шкідливо діє на нирки і може сприяти серцевим розладам, порушень в роботі серцево-судинної системи. Повністю відмовлятися від солі і соди можна - вони вкрай потрібні для нормальної роботи організму. А ось їх надмірна кількість діє руйнівно. Пам'ятайте, що добове споживання солі не повинно перевищувати 5 грамів.
Тривале вживання знеболюючих препаратівДеякі люди просто жити не можуть без знеболюючих препаратів - їх вживають по всякому приводу при найменшому відчутті болю і дискомфорту. Це досить небезпечно і може закінчитися пошкодженням внутрішніх органів і перш за все нирок. Слід знати, що знеболюючі препарати зменшують приплив крові до нирок і негативно впливають на їх роботу. Тому тривале застосування таких ліків може призвести до серйозних захворювань (і навіть інтерстиціального нефриту).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біль при сечовипусканні: причини та лікуванняДієта з високим вмістом білкаКрім усього іншого нирки ще зайняті тим, що виводять з організму азот, який утворюється в результаті переробки білків. Це корисно для здоров'я, але надмірне вживання червоного м'яса та інших містять його продуктів також можуть серйозно нашкодити ниркам. Перш ніж сісти на білкову дієту, слід проконсультуватися з лікарем.
Джерело: hronika.info