При цьому частота сечовипускань може бути різною у різних людей. Традиційно нормою вважається 6-10 відвідувань туалету на добу. Здорова людина в змозі контролювати такі позиви. Але якщо цей показник перевищено, варто насторожитися - це вже говорить про відхилення в стані здоров'я і є приводом звернутися до лікаря.
Хоча часті сечовипускання можуть бути наслідком рясного пиття, вживання алкоголю, сечогінних препаратів або кави, при переохолодженні, в стресових ситуаціях. Також частота сечовипускань може збільшуватися у літніх людей та вагітних жінок: при гормональній перебудові організму, під впливом зростаючої матки на сечовий міхур цей показник також збільшується.
А ще причиною прискореного сечовипускання можуть бути
запальні процеси сечовивідних шляхів і нирок. При цьому виявляються і додаткові симптоми: болі внизу живота, різі при сечовипусканні і постійні позиви до спорожнення сечового міхура. Коли проявляється інфекція нирок, з'являються тупі болі в попереку, підвищується температура, піднімається артеріальний тиск, в сечі з'являються домішки гною або крові.
Традиційно діагностування запалення підтверджується лабораторними аналізами сечі і крові. Якщо
в нирках є камені, прискорене сечовипускання більше виражено днем, а вночі в стані спокою хворого нічого не турбує.
Ще одна причина частого сечовипускання -
неврози. Трапляється, що для чоловіків така проблема може стати приводом перевірити стан своєї простати. Лікування в такому випадку призначає лікар-уролог після постановки вірного діагнозу.
Цукровий діабет - ще одне захворювання, яке може викликати часті нічні сечовипускання. У такому випадку слід здати кров на цукор - напрямок випише дільничний терапевт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біль при сечовипусканні: причини та лікуванняА ось у жінок часті нічні позиви можуть виявитися ознакою
опущення сечового міхура. В такому випадку жінки страждають ще й від нетримання сечі при кашлі, напрузі, сильному сміху, статевих контактах. При цьому найчастіше разом з сечовим міхуром опускається і матка, а також зміщуються всі внутрішні органи.
При такому захворюванні жінки страждають від закрепів, їх турбують тягнуть болі внизу живота, з'являється відчуття стороннього тіла в піхві, можуть бути кров'янисті виділення поза менструального циклу. А ось фіброміома матки при збільшенні також починає тиснути на сечовий міхур, стаючи причиною частих позивів до сечовипускання. При цьому жінки набагато частіше страждають від частого сечовипускання, ніж чоловіки.
За матеріаами: hronika.info