У деяких людей ночами в ногах з'являються судоми, які сковують болем ікри і доставляють великий дискомфорт. Що ж служить причинами такого явища, як нічні судоми?
Нічні судоми
Поява м'язових спазмів може свідчити про дефіцит магнію в організмі. Наслідком цього може виявитися варикоз і діабет.
Поява нічних судом можна розділити на одноразову і хронічну. У першому випадку причиною появи м'язового болю може бути незручна поза під час сну, переохолодження або сильна втома.
Такі нечасті судоми зазвичай дають знати про початок захворювання. В такому випадку необхідно якомога швидше звернутися до лікаря і провести обстеження організму. Ще однією причиною судом можуть бути старі травми ніг або хребта, варикоз вен, неврологічні захворювання, запальні процеси. Також таким чином, може проявлятися початкова стадія цукрового діабету.
Серед основних причин появи судом ночами може бути нестача магнію в організмі. Таке іноді трапляється під час вагітності, тривалого стресу, при прийомі медичних препаратів або при дотриманні білкової дієти. Виправляти ситуацію потрібно прийомом вітамінного комплексу та спеціалізованих препаратів, що містять магній. Відмінною ідеєю буде ввести в свій раціон коріандр, петрушку, кріп і базилік. Потрібно врахувати, що магнієм багаті авокадо, квасоля і сочевиця.
І найприємніше - в 100 г темного гіркого шоколаду міститься 200 мг магнію. Варто нагадати, що основне призначення магнію - це допомога в засвоєнні організмом кальцію. Тому приймати магній треба обов'язково одночасно з кальцієвими препаратами. А ще магній впливає на роботу мозку, знижує високий кров'яний тиск і сприяє виведенню каменів з жовчного міхура.
Щоб полегшити м'язові спазми, треба встати на п'яту ногою, в якій виникли болі. Руками добре промасажувати напружена ділянка м'язів. Якщо судоми припинилися, а біль не пішла, варто щільно забинтувати еластичним бинтом всю ногу, від ступні до коліна.
Не завадить переглянути раціон свого харчування. Ввести в свій розпорядок дня ранкову гімнастику і душ, можна комплекс спортивних вправ замінити пробіжкою або прогулянкою по свіжому повітрю.
Як профілактичний засіб від нічних судом можна використовувати контрастні ванночки, масаж, вовняні шкарпетки на час сну.
Джерело: hronika.info
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою