Першим про тахікардії свідчить прискорене биття серця, яке можна визначити, вимірявши пульс. Нормальний показник пульсу вважається не більше 80 ударів в хвилину в спокійному стані, і не більше 100 ударів при ходьбі і положенні стоячи.
Якщо ваш пульс видає набагато більше ударів в момент, коли ви практично не рухаєтеся, то це прояв тахікардії. Звертатися до лікаря потрібно в тому випадку, коли серцебиття прискорюється постійно або ж відбуваються регулярні напади тахікардії по незвіданих для вас причинах. Якщо ж ви один-два рази помітили, що ваше серце "стукає" не так, як зазвичай, то приводів для хвилювання немає.
Крім прискореного серцебиття тахікардія може супроводжуватися запамороченням, короткочасною втратою свідомості, млявістю, а також відчуттям, що ви задихаєтеся і вам нема чим дихати навіть на свіжому повітрі.
Тахікардію не називають окремим захворюванням, частіше її прирівнюють до симптому одного з вже існуючих захворювань серця, центральної нервової системи, хвороб щитовидної залози або ожиріння. Нерідко, тахікардія з'являється в наслідок неправильного способу життя, коли людина малоактивна і зловживає шкідливими звичками. Також, напади тахікардії можуть супроводжувати емоційне перенапруження, тобто навіть відчуття миттєвого щастя може привести до того, що ваше серце почне битися швидше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 способів знизити ризик захворювань серця та судинЯк би це дивно не звучало, але тахікардія може з'явитися і тоді, коли людина приймає лікарські препарати в процесі лікування інфекційних захворювань, які супроводжуються високою температурою тіла. До речі, зниження показників кров'яного тиску теж можуть спровокувати почастішання серцевого ритму, тому якщо ви страждаєте зниженим артеріальним тиском, то напади тахікардії для вас не повинні бути новиною.
Якщо напади тахікардії почастішали, то звернутися до лікаря за допомогою іопределеніем причини даного явища потрібно обов'язково.
За матеріалами: hronika.info