Для профілактики педикульозу регулярно мийтеся, міняйте натільну і постільну білизну. Все, що можна випрати, піддавайте пранню, застосовуючи високий температурний режим. Речі, які не підлягають пранню, ретельно пропрасуйте.
Не користуйтеся чужими головними уборами, гребінцями, постільними речами. Дотримуйтесь елементарних правил особистої гігієни. Щодня наносьте на волосся масло лаванди або чайного дерева, воші не переносять цей запах і швидше за все, віддадуть перевагу іншому місцю для проживання та розмноження, ніж волосяний покрив людини, яка пахне зазначеними засобами.
Якщо ви використовуєте громадський транспорт, надягайте на голову щільну шапку або пов'язуйте голову щільною хусткою. Під головний убір ховайте все волосся. Громадський транспорт - це одна із зон підвищеної небезпеки, де без зусиль можна заразитися головними і платтяними вошами, незважаючи на те, що ви ретельно миєтеся, дотримуєте всі правила особистої гігієни.
При відвідуванні басейну, сауни використовуйте гумову шапочку. Зіткнення із зараженою людиною може стати причиною педикульозу, незважаючи на те, що всі особи, які користуються басейном, мають медичну довідку.
Відвідуючи перукарню, перевіряйте, наскільки ретельно обробляються гребінці, ножиці, інші прилади після кожного відвідувача.
Протипедикульозні заходи повинні проводитися в усіх громадських установах: в школах, дитячих садах, стаціонарах, державних соціальних установах, де збирається велика кількість населення різних соціальних груп.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Педикульоз: як обрати засіб від вошейВсі новоприбулі в соціальні установи повинні бути ретельно оглянуті. Наступні огляди проводяться не рідше двох разів на місяць. Якщо педикульоз виявлено, розміщуйте хворого в ізолятор і проводите протипаразитарну обробку.
Учні загальноосвітніх установ повинні оглядатися медичною сестрою після кожних шкільних канікул і протягом навчального семестру не менше двох разів на місяць. У школах-інтернатах, дитячих будинках огляд проводите щотижня.