Добре зарекомендували себе препарати "Медіфокс", "Ніттіфор" і "Нікс", у складі яких міститься перметрин. Ця речовина робить згубний вплив на нервову систему паразитів, в результаті чого вони гинуть. Засоби на основі перметрину вважаються безпечними для здоров'я людини, оскільки не мають токсичного впливу.
Засоби з фенотрином практично не мають протипоказань, але можливі алергічні реакції. Такі ліки можна використовувати навіть для лікування педикульозу в дітей з 2,5 років і у літніх людей. Однак при використанні під час вагітності та при лактації необхідна консультація лікаря. Фенотрин міститься в рідкому милі "Анти-біт", в шампуні "Паразідоз".
Препарати на основі малатіона розроблені для обробки місць скупчення вошей. Найбільш поширений "Педилін" у вигляді шампуню, емульсії і гелю. Таке ж речовина входить до складу комплексного засобу "Пара-плюс". Досить одноразового застосування, щоб позбутися від паразитів.
Якщо у одного члена сім'ї виявлені воші, лікування повинні проходити всі, хто проживає на спільній території. Також необхідно обробити приміщення, випрати постільну і натільну білизну і ретельно пропрасувати її. При необхідності рекомендується провести дезінфекцію житла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Педикульоз у дітей: що робити?Для обробки приміщення оптимально підійдуть аерозолі "Спрей-Пакс" і "Пара-плюс". Вбити вошей на предметах меблів та вжитку можна за допомогою препарату "А-ПАР". Ним не рекомендується обробляти шкірні покриви, тому будьте гранично обережні.
Незважаючи на те, що педикульоз не відноситься до ряду небезпечних хвороб, перш ніж приступати до його лікування, потрібно проконсультуватися з лікарем. Абсолютно на всі вищеперелічені препарати можуть виникати алергічні реакції. Якщо ви не хочете йти з настільки делікатною проблемою в лікарню, вибирайте будь-який засіб, який вам підходить за ціною.