Чому виникає лімфаденіт? Лімфаденіт, як правило, розвивається на тлі будь-якого інфекційного захворювання, що вражає лімфатичну систему. Тобто він виникає як ускладнення цієї хвороби, при зниженому імунітеті організму. Лише в окремих випадках причиною лімфаденіту є безпосереднє попадання інфекції в лімфовузол (при пораненні, травмі).
Розрізняють два основних типи лімфаденіту: серозний і гнійний. При серозному лімфаденіті людина відчуває болючі відчуття, а запалений вузол помітно збільшується в розмірах. Але інших неприємних проявів, як правило, не буває.
У разі ж гнійного лімфаденіту, крім болю, часто стають пульсуючими і дуже сильними, спостерігається набряклість, почервоніння шкіри в області запалених лімфовузлів, помітно погіршується загальне самопочуття. Підвищується температура, нерідко супроводжується сильним ознобом, виникає головний біль, прискорене серцебиття. При таких ознаках слід обов'язково звернутися до фахівця. Оскільки гнійний лімфаденіт, якщо його не лікувати, може дати серйозні ускладнення, аж до сепсису.
Які причини виникнення гідраденіта? Гідраденіт головним чином з'являється в результаті попадання інфекції в потові залози (наприклад, через мікротравми під час гоління пахв або потертостей, особливо в жарку пору року). Також до гідраденіту можуть привести різні ендокринні захворювання, включаючи цукровий діабет, і взагалі будь-які хвороби, що викликають помітне зниження імунітету.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому виникає біль в грудній клітціПри гідраденіті на шкірі пахвовій западини з'являється характерна припухлість у вигляді невеликого горбка. Він швидко збільшується в розмірах, стаючи дуже болючим, особливо при дотику. Через характерний зовнішній вигляд таких горбків, схожих на соски годуючої собаки, за гідраденітом в просторіччі закріпилася назва "хмиз вим'я".
У більшості випадків через кілька днів нагноєння потових залоз сама розкривається, гній виходить назовні і швидко настає повне вилікування. Якщо ж цього не станеться, запальний процес може поширитися на всю пахвову область і навіть вийти за її межі. Тому при несприятливому перебігу гидраденита необхідно обов'язково звернутися за медичною допомогою, причому якомога швидше. Займатися самолікуванням, а тим більше гріти пахву, ні в якому разі не можна!