Всі ми не дуже любимо ходити до лікарів і нерідко відтягаємо до останнього візит в клініку. Однак є випадки, коли консультація фахівця просто необхідна!
Ендокринолог - цей той фахівець, якого, за великим рахунком, треба відвідувати регулярно, в якості профілактики. Адже гормональний баланс в організмі - річ тендітна, але від нього залежить правильна робота всіх органів і систем. Вважається, що ендокринолог, в основному, займається проблемами цукрового діабету і ожиріння, і частково це так: порушення обміну речовин - найпоширеніший симптом в наш час. Але компетенція ендокринолога набагато ширше: це і порушення гормонального фону в періоди статевого дозрівання, клімаксу і вагітності. Це і нервово-психічні розлади, викликані дисбалансом в роботі ендокринної системи. Це і хвороби, викликані недоліком йоду в організмі.
Назвемо основні симптоми, при виникненні яких варто обов'язково відвідати цього фахівця. Врахуйте, що більшість проблем можна усунути, підкоригувавши свій режим життя і пройшовши курс лікування - якщо, звичайно, не затягувати з візитом до ендокринолога!
8 причин звернутися до ендокринолога
1. Втрата або набір ваги без будь-якої причини. Ви не перебуваєте в стресовому стані, не змінювали режиму харчування, не перенесли серйозну хворобу, але вага продовжує змінюватися в ту або іншу сторону.
2. Тремор. У вас з'явилися серцебиття, пітливість, внутрішнє тремтіння, тремтіння в руках.
3. Набряки. У вас виникають набряки кінцівок, вам постійно хочеться спати, часто мучать запори. Шкіра стала сухою, голос охрип.
4. Жага на тлі схуднення. Вам постійно хочеться пити під час схуднення.
5. Зайва вага. І на його тлі з'явилися червоні, багряні розтяжки на животі, пахви, стегнах.
6 .Підлітковий вік. У хлопчиків підліткового віку почали збільшуватися грудні залози.
7. Порушення менструального циклу.
8. Профілактика. Рекомендується відвідувати ендокринолога в період гормональної перебудови організму: статеве дозрівання, клімакс, вагітність.