Чому зуб мудрості такий проблематичний? Перше - це, що на його місці ніколи не було молочного зуба, і ясна, відповідно, не підготовлена. Друге - прорізатися він починає тільки в зрілому віці, коли щелепна кістка вже сформована. З цих причин нашим "мудрим" зубам так складно пробивати собі дорогу.
Симптоми проявляються по-різному. Виникає висока температура, сильний біль, від якого навіть складно відкрити рот, набряки на обличчі. У деяких випадках, з'являється гострий біль у вухах і горлі. Процес прорізування зуба триває досить довго, тому хворобливе запалення буде турбувати вас не один день. Але, коли зуб болить третій - четвертий день, необхідно звернутися до лікаря.
До того ж, зуби мудрості - "рознощики" карієсу. В основному, вони приймають неправильне положення через те, що їм недостатньо місця на щелепі. Коли відбувається його нахил в сторону сусіднього зуба, між ними накопичується їжа і чистка стає важкою. Це викликає ранній розвиток карієсу сусіднього зуба і неприємний запах з рота. Сам зуб мудрості в процесі його росту теж проблематично чистити, тому його ще називають "розсадником" карієсу.
Як полегшити біль?Для прискорення цього неприємного процесу, зрізають, так званий, капюшон над зубом. Таким чином ясна січуть і створюється "віконце" для більш швидкого зростання зуба. Можливість такого втручання повинен розглядати тільки лікар, при цьому враховуючи дані рентгенографії.
Зняти симптоми можна самостійно в домашніх умовах. Заспокоїти біль вам допоможе полоскання антисептичним розчином, прийом анальгетиків. Вважається ефективним розчин соди з сіллю, але багато стоматологів стверджують, що така суміш розпушує ясна і роз'їдає їх. Дієвим стане і лідокаїн спрей, який просто заморозить зуб.
З народних способів, є один, досить незвичайний, але ефективний. Візьміть аркуш подорожника, скрутіть і покладіть в вушну раковину з того боку, з якою болить зуб.
Зберігати зуб або видаляти?Вирішення даного питання, звичайно ж, потрібно приймати тільки з консультацією лікаря. Стоматолог оцінить розташування зуба, наскільки високий ризик запальних процесів і розгляне дані рентгенографії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як закріпити зуб, якщо він хитаєтьсяЩо робити, якщо зуб мудрості росте в щоку?У разі, коли зуб мудрості росте в щоку або взагалі розташований горизонтально, не потрібно довго думати над тим, видаляти його чи ні. Такий зуб викликає періодичні запалення і завдає хронічну травму слизової щоки або язика і деяких випадках може привести до розвитку виразки. Тому, як правило, такі зуби просто необхідно видаляти.