Відновити мікрофлору дозволяють пробіотики - живі мікроорганізми, які населяють природне середовище кишечника людини і знешкоджують токсини. Щоб привести самопочуття в норму, важливо дотримуватися правильне харчування. Повністю відмовтеся від солодощів, білого хліба і виробів із здобного тіста. Ці продукти сприяють розвитку хвороботворної або патогенної мікрофлори, пригнічуючи життєдіяльність корисної. Краще замінити їх хлібобулочними виробами з додаванням висівок, що стимулюють роботу кишечника.
Біфідо- і лактобактерії є найбільш доступні пробіотики. Їх містять кисломолочні продукти, які можна купити в будь-якому продуктовому магазині. Це відомі всім кефір, кисле молоко, сир, ряжанка, йогурт, маслянка і т.д. Вживати їх потрібно натщесерце вранці, а також у вечірній час перед сном.
Щоб нормалізувати мікрофлору кишечника, слід обов'язково включити в раціон часник, цибулю та яблука. Речовини, що містяться в даних продуктах, допомагають у знищенні мешкають в кишечнику шкідливих мікробів. При цьому вони не мають жодного впливу на корисні мікроорганізми. Щодня пийте зелений чай і відвари з звіробою і ромашки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Важкість у шлунку: як повернути собі легкістьДля відновлення організму після тривалого прийому антибіотиків необхідно включити в повсякденний раціон харчування продукти, багаті харчовими волокнами: інулін, камедь, пектином і слизом. Перш за все, до даних продуктів відносяться фрукти і ягоди, висівковий хліб, квасолю і нешліфований рис.
Одночасно з дієтою можна провести відновну терапію за допомогою таких аптечних препаратів, як "Бактілсубтіл", "Інтетрикс" і "Лінекс". Однак призначити їх може тільки лікар. При цьому рекомендується прийом імуномодуляторів і бактеріофагів - препаратів, що пригнічують патогенну флору. Обов'язково дотримуйтеся дозування і дотримуйтеся призначеного курсу лікування.