Лише в деяких випадках поганий зір передається у спадок. Найчастіше ж проблеми виникають протягом життя через неправильний спосіб життя і недостатній захист очей від зовнішніх шкідливих факторів. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Робіть вправи для очей
Так, наприклад, вважається, що і влітку, і взимку варто носити сонцезахисні окуляри - особливо власникам блакитних очей, які більш чутливі до сонячних променів.
Працюючи за комп'ютером, необхідно регулярно відволікатися від екрану, ніколи не просиджуючи перед ним більше двох годин поспіль. Та й перед самим монітором бажано знаходитися виключно в окулярах для комп'ютера, в лінзах яких знаходяться спеціальні захисні фільтри.
Різні вправи для очей також принесуть користь і допоможуть зберегти хороший зір. Наприклад, зміцнити м'язи повік, поліпшити кровообіг і розслабити м'язи очей можна міцно заплющивши очі на 5 секунд, а потім широко розкривши їх. Таку вправу рекомендується повторити 8-10 разів. Ще один варіант гімнастики для очей - часте моргання протягом пари хвилин, яке також прискорює кровообіг в повіках.
Також, якщо ти хочеш зберегти хороший зір, необхідно регулярно перевіряти очі у офтальмолога - як мінімум двічі на рік.
І, звичайно ж, не забуваємо про харчування. Однією з найбільш важливих умов гарного зору є здоровий раціон. Ось деякі з продуктів, які вважають надзвичайно корисними для зору:
Морква, Червона морська риба, тунець, Волоські горіхи і мигдаль, Лляна олія, Зелені листові овочі, Чорниця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою