Підбори, незручне взуття, довгі піші прогулянки або просто роботи стоячи - ці всі фактори лише шкодять нашим ногам і часто ввечері ми просто падаємо від втоми. Що ж робити? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Робіть ванночки
Ванночки з ефірною олією У тазик з теплою водою додай 3-4 краплі лавандового (пихтового, кипарисового) масла, змішаного з морською сіллю (досить столової ложки). Опусти ноги у ванночку і відпочинь 10 хвилин. Така ванна зніме втому і дозволить відчути легкість і свіжість. Після цього зроби масаж ступень і оброби кремом.
Контрастні водні ванни Наливаємо в один тазик гарячу, а в другій - холодну воду. І по черзі опускаємо ноги то в одну, то в іншу ємність на 10 секунд. Протипоказання до такої процедури - хвороба нирок.
Вправа "велосипед" Лягаємо на спину, піднімаємо ноги вгору і повільно "крутимо педалі". Вправа допомагає зняти набряклість ніг і відновити кровообіг. Після можна зробити ванночку для ніг і масаж.
Масаж зі спиртом Ретельно розтираємо підошви ніг спиртом і робимо масаж ступень - на кожну по 10 хвилин. Лягаємо так, щоб ніжки були вище голови - на валик або тверду подушку - і відпочиваємо протягом 15-20 хвилин.
Трав'яні відвари або лід з трав І те й інше потрібно готувати завчасно, щоб по поверненню додому можна було б відразу приступити до порятунку натруджених кінцівок. Відвари можна робити їх м'яти і кропиви, хвоща і череди - і навіть апельсинової шкірки. 1-2 склянки відвару на тазик можна змішати з 1-2 столовими ложками морської солі. Опустити ноги в воду на 15-20 хвилин. Для трав'яного льоду можна використовувати відвари шавлії, деревію, меліси і ромашки. Остудити, розлити по формах і протирати льодом втомлені ноги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу