Крім відчуття печіння, симптомами печії також є кислий присмак і гіркота в роті. Зазвичай вони виникають після кожного прийому їжі. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Намагайся їсти часто і потроху, не завантажуючи в шлунок усім підряд і у величезних кількостях. Їжа при цьому не повинна бути занадто гарячою або занадто холодною - це може дратувати стравохід.
Віддавай перевагу нежирному м'ясу, рибі, обов'язково введи в свій раціон гречану і вівсяну каші, відварені овочі, періодично їж нежирний сир, страви з яєць (омлет), "вчорашній" хліб.
Пий неміцний зелений чай, відвар шипшини, компот із сухофруктів (без цукру).
При схильності до печії відмовся від гострих, смажених і жирних страв, кислих напоїв, часнику, сирої цибулі, кислих фруктів, обмежте вживання шоколаду, алкоголю, кави.
Не нахиляйся і не приймай горизонтальне положення відразу після їжі.
Не їж на ніч! Намагайся спати так, щоб верхня частина тіла була злегка піднята.
Будь обережна з фізичними навантаженнями: уникай занадто інтенсивних занять спортом, а також підйому тяжкості.
Носіння занадто тісного одягу (поясів, корсетів) також не піде на благо твоєму здоров'ю.
Якщо ти вагітна, печія для тебе - майже норма. Щоб звести неприємні симптоми до мінімуму, старайся дотримуватися режиму харчування, не захоплюйся провокуючими печію продуктами, приймай їжу невеликими порціями.
Протягом дня пий лужну мінеральну воду без газу - вона допоможе тобі без шкоди для здоров'я погасити "вогонь" в шлунку і стравоході.