Розсіяний склероз характеризується багатоосередковим, розсіяним ураженням білої речовини головного та спинного мозку, в окремих випадках в патологічному запальному процесі задіяна периферична нервова система. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Звертайте увагу на симптоми
Різні причинні фактори, як зовнішні, так і внутрішні, здатні провокувати розсіяний склероз: травми спини і голови, фізичне і психічне перенапруження, стреси, операції.
Американські дослідники прийшли до висновку, що у людей, страждаючих ожирінням з 20-річного віку (підвищений вміст гормону жирової тканини – лептину), підвищується ризик розвитку розсіяного склерозу у 2 рази.
Якщо жінка приймає оральні контрацептиви, цей ризик збільшується на 35%. Ще один доведений фактор – зловживання кухонною сіллю (солоними продуктами, напівфабрикатами, сирами, фаст-фудом, ковбасними виробами) призводить до патологічної активізації імунної системи проти власних клітин, збільшуючи ризик розсіяного склерозу.
У членів сім’ї хворого на розсіяний склероз ризик захворіти збільшується в 4-20 разів. Дитині або дорослому при наявності хворих родичів з аутоімунними захворюваннями, не можна приймати ніяких імуномодуляторів, інакше це може закінчиться дебютом будь-якого аутоімунного процесу в організмі. Встановлено, що прогресуванню розсіяного склерозу сприяє підвищений рівень цукру в крові.
Найбільш інформативний метод діагностики на сьогоднішній день – люмбальна пункція, тобто взяття проби спинномозкової рідини, проте це складний і болючий метод. МРТ також можливо використовувати для встановлення діагнозу, але це досить дороге дослідження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою