Літо – це пора, коли особливо не хочеться хворіти. Однак пекуче сонце і висока температура повітря для деяких людей стають справжніми випробуваннями.
хвороби серця
Особливо уважними у цей період слід бути тим, хто страждає від серцево-судинних захворювань. Сонце змушує серце працювати у прискореному ритмі, адже кров, яку перекачує цей життєво-необхідний орган, у спеку стає густішою і менш насиченою киснем. В результаті це може призвести до гіпоксії або втрати свідомості. В гірших випадках є ризик виникнення гіпертонії, інфаркту чи інсульту.
Стан здоров’я навіть здорових людей у літню пору може значно погіршуватися. Коли виникає задишка, пришвидшене серцебиття, відчуття тривожності, брак повітря, не варто ігнорувати ці симптоми, а слід одразу ж звернутися до лікаря, адже це вказує на проблеми із серцем.
Щоб чудові літні дні не зіпсували проблеми зі здоров'ям, варто дотримуватися кількох простих рекомендацій лікарів, які допоможуть підтримувати серце в тонусі:
- Людям із порушеннями у роботі серцево-судинної системи потрібно намагатися не виходити на вулицю з 12:00 до 16:00 години. - Під час перебування на свіжому повітрі варто шукати прохолодні місця і більше знаходитись в тіні. - Одяг повинен бути вільним і легким. Не слід одягати футболки чи сорочки з комірцями, які здавлюють горло і перешкоджають вільному доступу повітря. - Під час поїздки на дачу завжди мати при собі аптечку з таблетками для зниження тиску та від болю у серці. - Потрібно правильно харчуватися. Літня їжа повинна бути легкою, а вживати її слід малими порціями. Солі, м’яса і тваринних жирів має бути якнайменше в раціоні, а ось свіжих овочів і зелені треба їсти більше. - Вживайте менше солодкої газованої води і соків. Замініть їх краще зеленим чаєм. - Тим, хто страждає від проблем із серцем, потрібно постійно контролювати тиск і при можливості носити з собою тонометр. - У приміщеннях слід включати кондиціонер і відкривати вікна.