Жирна рибаДослідники вже давно говорять про те, що для того щоб поліпшити стан здоров'я, слід обов'язково включати жирну рибу в своє меню не менше 1-2 разів на тиждень. Омега-3 жирні кислоти, що містяться в жирній рибі, допомагають стримувати зниження когнітивних функцій і сприяють поліпшенню пам'яті. Вони також корисні для здоров'я серця і здатні запобігати депресію.
Рослинні масла Для підтримки здорового функціонування мозку частіше використовуй для заправки салатів рослинні масла. Вітамін Е, що міститься в них, є потужним антиоксидантом. А, як вважають фахівці, антиоксиданти захищають нейрони, які передають інформацію від мозку до м'язів тіла, від окислення, тим самим запобігаючи або сповільнюючи ушкодження головного мозку.
Інші джерела вітаміну Е: насіння соняшнику, арахісове масло, мигдаль, вітамінізовані каші, яйця і авокадо.
Фрукти та ягодиФрукти, такі як яблука, і ягоди містять флавоноїди і антиоксиданти, які незамінні для профілактики розвитку когнітивних розладів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П'ять простих вправ, які виявлять захворювання Згідно з результатами дослідження, опублікованого в 2006 році The American Journal of Medicine, люди, які пили фруктові та овочеві соки тричі на тиждень, були менш схильні до розвитку хвороби Альцгеймера. А в дослідженні, опубкованому в тому ж році в журналі Neurobiology of Disease повідомлялося, що для поліпшення пам'яті і уповільнення когнітивних порушень, слід споживати гранатовий сік.
Зелені овочіФолієва кислота, вітамін В, що містяться в зелених овочах (наприклад, шпинаті, броколі і спаржі), як відомо, покращують функції мозку, контролюють рівень гомоцистеїну в крові. Крім зелених овочів, хорошим джерелом фолієвої кислоти є апельсиновий сік.
Червоне вино Червоне вино також може уповільнити розвиток хвороби Альцгеймера. Ключ до цього EGCG (або епігаллокатехін-3-галлат) - антиоксидант, що міститься в червоному вині. Дане з'єднання деактивує оксиданти раніше, ніж вони встигають завдати шкоди клітинам мозку.
Буряковий сік Буряковий сік стимулює кровотворення, сприяє підвищенню гемоглобіну в крові, розширює кровоносні судини і збільшує приплив крові до лобної долі, що допомагає запобігти слабоумство.
Курячі потрошкиПерш, ніж викинути курячі потрошки (шиї, серця, шлунки, нирки або печінку), подумай двічі. Вони - потужний інструмент для боротьби з хворобою Альцгеймера. Вітамін B-12, знайдений в потрухах, допомагає підтримувати якісну роботу мозку.