Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Сім випадків, коли не можна брехати лікарю

12:30, 12 Гру 2016 · Категорія: Лікування · Переглядів 1760 · 

Доктор завжди задає купу питань, причому більша частина з них неприємна і ми любимо уникати правди, або ж просто недоговорювати деталі. КОли не варто так робити, і на які питання потрібно відповідати правдиво? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".

Говоріть лікарю правду

Говоріть лікарю правду



1. Так, я п'ю всі таблетки, як ви сказали

А ось і ні. Приймати препарати нудно. Іноді навіть важко, тому що треба приймати їх строго по годинах, або тому що вони неприємні. А зізнатися в цьому ніяково. Це не просто брехня, а дезінформація, у якої будуть серйозні наслідки.

Доктору треба знати, чи правильно ви приймали призначені ліки. Якщо ви говорите, що діяли за рецептом, лікар повинен зробити висновок, що препарат не чинив ефекту. Значить, потрібно або міняти лікування, або збільшувати дозування, або переглядати діагноз. Великі дози або більш сильні препарати можуть загрожувати серйозними побічними ефектами. Ви ж йшли, щоб вилікуватися, а не щоб заробити пару нових хвороб.

2. Ні, зараз я ніяких ліків не приймаю

Чесно-чесно? Те, що вам здається дрібницею, не вартою уваги, може сильно вплинути на результат лікування. Якщо ви не перерахуєте абсолютно всі ліки, які приймаєте, лікар не зможе спрогнозувати взаємодію лікарських препаратів, а це призведе до небажаних ефектів.

Про що не можна забувати? Про антидепресанти, протизаплідні таблетки, вітаміни, амінокислоти, Бади, настої і відвари трав, екстракти, віагру, в кінці кінців.

Пацієнти часто приховують, що якісь ліки їм виписав інший лікар, особливо якщо це був психіатр або венеролог. Або вони начиталися статтей про симптоми в інтернеті, після чого самі прописали собі антибіотик, а тепер соромляться. Або вони приймають препарати, які викликають залежність, і не хочуть від них відмовлятися. У будь-якому випадку, якщо лікар призначить вам інші ліки, то вони можуть вступити в реакцію з тим, що ви звикли пити. Наслідки - підвищений артеріальний тиск, аритмія, негативний вплив на печінку і купа дрібних неприємностей: нудота, розлад травлення, головний біль.

Крім того, деякі симптоми захворювань можуть бути саме побічними ефектами тих ліків, які ви вже приймаєте. Наприклад, тривожність, пригніченість, втома.

3. Я нічого не їв і не пив перед операцією

Пацієнта привозять в операційну, анестезіолог запитує, коли той в останній раз їв або пив. І отримує відповідь: «Весь день нічого не їв». Здається, безневинна брехня, але вона обернеться великими проблемами, тому що з анестезією краще не жартувати.

Перед плановою операцією пацієнтів попереджають, що шлунок повинен бути порожнім - це необхідний захід передопераційної підготовки. Коли пацієнт перебуває під наркозом, його нижній стравохідний сфінктер (це клапан, який з'єднує шлунок з стравоходом) розслабляється. Тому вміст шлунка може піднятися вгору по стравоходу, потрапити в рот, трахею і навіть в легені. Шлунковий сік - це кисле середовище. Якщо напівпереварена їжа потрапить у легені, це може спровокувати запальний процес аж до пневмонії.

4. Що ви, я майже не п'ю


Ніхто не хоче зізнаватися в любові до спиртного. Але доктору розповісти треба. Тому що спроби заховати джина відтягнуть постановку діагнозу і лікування.

Канадські експерти випустили довідник, в якому розповідають, скільки алкоголю можна вживати: не більше 2-3 порцій на день (близько 100 г міцного алкоголю). При цьому багатьом людям пити взагалі не можна. Все, що вище лімітів, може нашкодити здоров'ю: почнуться проблеми з серцем, судинами, системою травлення.

Якщо ви скаржитеся на високий тиск або болю в животі, але при цьому приховуєте свої близькі стосунки з алкоголем, ви змушуєте доктора йти не тим шляхом. Крім того, алкоголь впливає на дію деяких ліків.

5. Ні-ні, я не курю

Курці приховують свою звичку від лікаря. Часто люди кажуть, що кинули палити. Днів п'ять тому, наприклад. Або взагалі вчора. Такої відповідальної заяви недостатньо, щоб відмовитися від тютюну, особливо при багаторічному стажі куріння.

Пацієнти соромляться признатися про цю звичку, але лікарю треба розповісти все. Лікар, знаючи про куріння, призначить додаткові аналізи, підкаже, на які неприємні симптоми треба звертати увагу, щоб вчасно помітити рак, ХОЗЛ (хронічну обструктивну хворобу легенів), порушення в роботі серця, наближення інсульту - хвороби, пов'язані з курінням. Лікар навіть допоможе кинути, якщо ви справді цього хочете.

6. Наркотики? Ніколи не пробував

Хто з власної волі розповість, що дістає десь заборонені препарати? Ніхто і не говорить, поки аналізи не виведуть пацієнтів на чисту воду.

Поставити діагноз наркоману складніше, ніж людині без залежності, а то й знати, що саме він приймає. Навіть куріння травички завадить засвоєнню антибіотиків, препаратів для розрідження крові, знеболюючим. Наркотики змінюють рівень цукру в крові і підвищують артеріальний тиск.

7. Я веду здоровий спосіб життя, займаюся спортом, харчуюся правильно

Коли аналізи показують, що рівень холестерину зашкалює, коли тиск дістався до критичних відміток, нерозумно говорити, що зазвичай ви харчуєтеся правильно, просто ось недавно перестали, тому що стреси замучили. Це «недавно», швидше за все, триває все життя.

Багато хвороб вимагають зміни способу життя. Змиріться і займіться собою, а не діставайте лікаря проханнями виписати ще таблеточок.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

23:30
11 видів алергії, про які ви навіть не підозрювали
17:30
Секрети правильного лікування гастриту
9:30
4 патології, через які людину може кидати в жар
7:30
7 хвороб, котрі можна підхопити від домашніх тварин
17:30
6 видів терапії для реабілітації після інсульту
7:30
Коли кашель може вказувати на проблеми з серцем
21:30
Шкода для організму, яку спричиняє брак сну
10:30
5 позитивних ефектів від поїздки в санаторій
8:30
Що робили, коли замучила печія
22:30
7 популярних міфів про цукровий діабет
21:56
Чим полегшити свербіж після укусу комара
12:30
Як зробити, щоб нежить не перейшов у гайморит
9:30
Симптоми, котрі вкажуть на літню ангіну
23:30
Коли варто йти до лікаря, щоб жити довго
22:30
6 видів антисептиків. Як їх правильно використовувати
13:30
7 міфів про сезонну алергію, котрі вже час спростувати
13:30
7 причин, чому людина відчуває сильну втому
8:30
Гарячий чай при болю в горлі - це абсолютне зло
23:30
Ознаки того, що вашому кишківнику потрібна допомога
22:30
5 порад, які допоможуть зупинити гикавку
17:30
Хвороба, яка може призвести до повної глухоти
13:30
Як конкретно алкоголь шкодить нашому організму
8:30
Хвороба, на котру вказує часта печія
15:30
Перші ознаки хвороби щитовидної залози
13:30
Перші симптоми хвороби Альцгеймера
23:30
Що робити, коли після операції з'явилася грижа
8:30
Вроджена патологія. Як побороти кісту на шиї
22:30
Для чого колоти в суглоб гіалуронову кислоту
21:30
Чому можуть розходитися м'язи живота
19:30
9 випадків болю в грудях, за яких треба викликати швидку
22:30
4 кроки для профілактики діабету
9:30
9 показань для проведення електрофорезу
23:30
4 етапи підготовки до колоноскопії
17:30
Чому в людей буває діабетична стопа
13:30
Режим харчування для хворого на целіакію
7:30
Перша допомога після укусу змії
19:06
Чи варто проколювати пазуху при гаймориті
11:15
Жахливі наслідки варикозу, якщо його не лікувати
14:00
Якісна профілактика болю у спині
22:00
Хрипота може бути ознакою серйозного захворювання
Здоров'я в соцмережах: