1. Нестача вітамінівВзимку набагато менше овочів і фруктів, які містять корисні для нашого організму вітаміни і мікроелементи, тому їх вживання варто збільшити. Їжте свіжі і приготовані овочі і фрукти. Наприклад, готуйте овочеві рагу, густі овочеві супи, робіть фруктові салати або вживайте в сирому вигляді. Достатня кількість овочів і фруктів підвищать ваш імунітет і допоможуть впоратися із зимовою депресією.
2. Брак снуПри безсонні і нестачі сну, наша імунна система не виробляє достатню кількість лейкоцитів. Вони ж в свою чергу захищають нас від бактерій і відновлюють нормальне функціонування всіх органів і систем. Якщо рівень лейкоцитів у крові знижений, збалансуйте своє харчування, вживайте вітамінні чаї з сухих і заморожених ягід і, звичайно ж, висипайтеся.
3. Малорухливий спосіб життяЗима - це не привід не витягувати себе з-під теплої ковдри. Заняття фізичними навантаженнями значно знижує ризик простудних захворювань і зміцнює імунітет. Якщо сил на біг або тренажерний зал у вас немає, намагайтеся гуляти по пів години на свіжому повітрі або робити гімнастику вранці. Вашому організму це піде тільки на користь.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щеплення проти грипу: кому воно потрібне і чи врятує від хвороби4. СтресСтрес робить негативний вплив на імунну систему. Якщо стрес постійний, він послаблює наш імунітет, і в результаті ми стаємо більш сприйнятливі до різних хвороб. Варто врахувати той факт, що багато вірусів живуть в наших клітинах і вичікують момент, коли імунна система ослабне. Під час стресу, наднирники виділяють гормони - кортизол і катехоламін, який придушують будь-яку імунну діяльність, порушують діяльність обміну речовин і нервової системи.
5. Сухість слизової носаСуха слизова носа не затримує віруси і бактерії, які проникають через неї в наш організм. Щоб убезпечити себе, придбайте в аптеці спеціальні засоби і змащуйте слизову носа перед виходом з дому. Також можна придбати в аптеці сольові розчини і збризкувати ними ніс і горло по 1-2 вприскування кілька разів на день.
6. Прийом антибіотиківПрийом антибіотиків теж знижує нашу імунну систему. Не займайтеся самолікуванням, прописати антибіотики може тільки лікар. Щоб підвищити мікрофлору і імунітет після прийому ліків, намагайтеся повноцінно харчуватися, вживати свіжі овочі, фрукти, кисломолочні продукти вітамінні чаї і висипатися