Найчастіше хрускіт в суглобах сигналізує про те, що вам слід більше рухатися. Гіподинамія провокує погіршене кровопостачання, тому в крові накопичується білок, який також з'являється і в суглобовій рідині. При русі виникають бульбашки, які лопають із звичним нам хрускотом.
Суглобовий шум - нормальне явище для підліткового віку, оскільки саме в цей період дитина росте "стрибками".
Хрускіт - звичне явище для молодих жінок з гнучкими суглобами, в організмі яких виробляється "розтягнений" колаген. Це може пройти з віком, але якщо причина обумовлена генетичною схильністю, хрускіт буде супроводжувати даму все життя. Окрім того, хрускіт супроводжується раннім розвитком варикозу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шість правил профілактики остеопорозуХрускіт може з'явитися, коли людина починає посилено займатися спортом. Причиною хрускоту в цьому випадку може бути звичайна травма зв'язок. Необхідно зменшити темп і змінити вид вправ. Іншою причиною хрускоту в цьому випадку може бути нестача суглобової рідини, що виникає при фізичних перевантаженнях. Також нестача рідини може бути ознакою вікових змін.
Що необхідно робити для профілактики?Для профілактики хрускоту в суглобах включіть в свій раціон більше овочів і фруктів, не зловживайте білковою їжею (м'ясо, молочні продукти). Випивайте в день не менше 6 склянок води. Уникайте гіподинамії, але і не дуже захоплюйтеся фітнесом, так як сильні фізичні навантаження можуть призвести до травм.
Що робити, якщо у людини сидяча робота?Намагайтеся не засиджуватися в одній і тій же позі більше 40 хвилин. Якщо у вас сидяча робота, намагайтеся кожну годину вставати і рухатися. Якщо у вас немає можливості походити по офісу, постарайтеся, принаймні, виконувати «офісну» гімнастику - потягування, повороти, так щоб задіяти тазостегновий суглоб, суглоби плечового і шийного відділів.