Сверблячка може бути наслідком авітамінозу, стресу або певних захворювань. Постійний свербіж, який виходить за рамки звичного, – причина для обов’язкового візиту до лікаря.
Запам’ятайте: не розчухуйте шкіру ще більше, так ви лише ускладните свій стан. Шкіра з пошкодженим захисним шаром – чудовий ґрунт для інфекції. Злегка погладьте шкіру пальцями, якщо складно витерпіти, але не дряпайте.
Перш, ніж вдаватися до якихось методів лікування, потрібно дізнатися, від чого свербить шкіра по всьому тілу. Лише усунувши першопричину, ви зможете домогтися позитивного ефекту. В іншому випадку, полегшення буде нетривалим, і через якийсь час ви знову будете її розчісувати.
Носіть одяг з натуральних волокон, особливо це стосується спідньої та постільної білизни. Слід бути дуже обережним з використанням одягу з натуральної вовни – вона нерідко викликає запальні реакції шкіри.
Зволожуйте повітря вдома та в робочому кабінеті спеціальними зволожувачами – взимку повітря особливо сухе.
Часто шкіра на тілі свербить у літніх людей – це через порушення гормонального фону і зниження інтенсивності роботи сальних залоз. Такий стан недостатнього природного зволоження шкіри медики називають «ксероз». У цьому випадку радять наносити на шкіру косметичні засоби, мед, вершки, сметану і яєчні жовтки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: -ТОП 3 процедури для ослаблених нігтів