Усунути джерело опіку. Зробити це треба якнайшвидше: якщо, наприклад, на людині горить одяг, слід його спробувати швидко зняти, якщо це можливо без ушкодження вогнем інших ділянок тіла, або накинути на постраждалого ковдру, шматок тканини, щоб перекрити доступ кисню до полум’я. Також палаючу людину можна облити водою.
Звільнити уражені ділянки тіла від одягу. Робити це слід обережно, не можна відривати прилиплу тканину.
Охолодити пошкоджені ділянки шкіри чи слизової. Охолодження не дозволить опіку розповсюдитися вглиб тканин шкіри чи слизової. Проводити його слід таким чином: якщо опік 1 чи 2 ступеню, необхідно уражену ділянку помістити під проточну холодну воду на 15-20 хвилин; якщо опік 3 чи 4 ступеню, слід змочити у холодній воді тканину та прикласти до нього. Не слід використовувати часточки льоду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: -Як схуднути, смакуючи кавуном?Закрити поверхню опіку. Це робиться для того, щоб убезпечити її від інфікування під час контакту із зовнішнім середовищем. Для цього слід використовувати стерильний бинт, накладати який треба вкрай обережно, попередньо змочивши в антисептичному розчині (за можливості).
Знеболити. Постраждалому опік буде дуже боліти, тому для полегшення його стану та недопущення больового шоку можна дати знеболюючі препарати.
Викликати швидку допомогу або відвезти постраждалого до травмпункту. Яким би незначним не здавався опік, краще, щоб його оглянув лікар та розказав, як сприяти його загоєнню. Якщо ж опік 3 чи 4 ступеню важкості, ні про яке самостійне лікування не може бути мови.