Першим кроком буде нормалізація харчування. Старайтесь пити перед їжею воду або свіжий сік, після того салат з сезонних овочів і тільки тоді їжте основну страву. Крім того, аби запобігти каменеутворенню в нирках, слід якомога менше вживати м’яса та борошняних виробів і віддавати перевагу в раціоні сирим овочам і фруктам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пієлонефрит: розпізнаємо симптомиОчищення нирок рекомендоване не всім: зокрема, цю процедуру не можна проводити людям з хворим сечовим міхуром або ж з гострими захворюваннями нирок. Небажана ця процедура й для чоловіків, які страждають від аденоми простати.
Спосіб очищення нирок за допомогою соків досить простий і доступний. Його особливо легко й корисно застосовувати влітку, коли багато свіжих фруктів та овочів. Сокотерапія передбачає вживання різних соків за певною схемою. Наприклад: у липні - огірковий сік, у серпні - з кабачків, у вересні - гарбузовий. Це періоди дозрівання цих овочів, коли в них спостерігається максимальна концентрація корисних речовин. Годяться для очищення нирок і сокові коктейлі. Для цього слід один із цих соків (огірковий, гарбузовий чи кабачковий) узяти за основу, а потім до нього додати будь-який інший - до смаку. Потрібно випивати по 1 склянці соку за 30 хв до їди тричі на день.
Наприкінці літа-початку осені можна провести очищення нирок за допомогою кавунів. Для цього потрібно дотримуватися спеціальної дієти, що складається переважно з кавунів, яких потрібно щодня з’їдати якомога більше, й житнього хліба (300 г на добу). Таке харчування має тривати 1 тиждень.