Плоскостопість - на перший погляд виключно дитяча проблема, яку пізно вирішувати в дорослому віці. Але ця недуга може викликати серйозні наслідки, якщо вчасно не вжити жодних дій. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Найпоширеніша причина - брак або надлишок навантаження на ноги. Це може бути викликано, наприклад, неправильної взуттям. 3% людей отримують плоскостопість «у спадок» від батьків, також ця недуга може бути наслідком інших захворювань (рахіт, цукровий діабет і т.д.). Зайва вага так само входить в список факторів ризику розвитку плоскостопості.
Плоскостопість може викликати сильні головні болі, болі в попереку, колінних і тазостегнових суглобах, набряки гомілок, сколіоз, ранній остеоартроз, погіршення зору і підвищена стомлюваність.
Що робити Лікування плоскостопості полягає в зміцненні м'язів, що підтримують склепіння стопи. Якщо не вдалося вилікувати плоскостопість в дитинстві, вам слід приділити особливу увагу цьому захворюванню, щоб звести небажані наслідки до мінімуму. У цьому допоможуть вам кілька простих порад.
Індивідуально підібрані супінатори - ваші вірні супутники протягом усього життя. Правильно підібрані супінатори (устілки) дозволяють не тільки позбутися від болю, але ще і своєю формою регулюють тонус м'язів. Найкращий варіант - це індивідуально виготовлена під вашу стопу устілка.
Лікувальна фізкультура - тільки вона здатна зупинити прогресування захворювання. Найголовніше - її регулярність.
Масаж стоп - покращує крово- і лімфообіг, зміцнює і тонізує м'язи. Масаж при плоскостопості так само сприятливо впливає на стан організму в цілому завдяки впливу на біологічно активні точки на стопах. Тут так само важлива його регулярність.
Плавання в басейні - при плоскостопості корисно плавати в ластах, це тонізує і зміцнює м'язи ніг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен