Нераціональне харчування, стреси, пристрасть до гострої та жирної їжі можуть провокувати гастрит. Про методи лікування захворювання - читайте у "Країні здоров'я".
Гастрит може викликати сильні болі у шлунку
Основу лікування становить корекція харчування при гастриті. На час загострення призначається найсуворіша дієта з обмеженням дратівливих, гарячих і ситних страв, вся їжа рідка і напіврідка, без солі і спецій. Лікарі рекомндують пити багато рідини. Для профілактики рецидивів надалі може призначатися тривала дієта. В деяких випадках людині потрібно буде підтримувати такий стиль харчування усе життя.
Медикаментозне лікування планується, виходячи з кислотності і виду гастриту. Показані препарати для усунення бактерії (антибіотики в комбінації з метронідазолом) і відновлення цілісності слизової оболонки, препарати для придушення надлишкової кислотності, які допомагають захистити клітини шлунка від виразок. Крім цього, особливо при печії, можуть бути показані антациди. Для зниження кислотності і захисту слизових виписують препарати гормонів (мізопростол), гастропротектори і препарати вісмуту.
У випадку покращення стану хворого, призначається розширення дієти, фізіотерапія, лікувальна фізкультура, санаторно-курортне лікування та реабілітація.