Лікарі зазначають, що краплі та спреї від нежитю справді можуть викликати звикання. Детальніше - читайте у "Країні здоров'я".
Краплі від нежитю
Звикання викликають назальні деконгестанти. Такі препарати для лікування нежитю імітують дію адреналіну, звужують кровоносні судини. Їхнє тривале застосування знижує чутливість слизової носа, тому виникає потреба користуватися краплями все частіше і частіше. На цьому тлі частішають головні болі, може розвинутися атрофія слизової носа і носові кровотечі.
"Спроби відмови від препарату призводять до розширення судин, навіть коли нежитю вже немає. Такий стан називають медикаментозним ринітом. Людина вже не може вийти з дому без крапель в ніс, закладеність тримається майже постійно", - зазначив лікар.
Як впоратися зі своєю залежністю від спрею від нежитю? Якщо залежність не запущена, то можна впоратися з нею вольовим зусиллям (але воля потрібна дійсно тверда) - досить провести без крапель 3-5 днів, і судини зможуть повернутися в норму.
Але якщо людина користується краплями давно (у деяких рахунок йде на роки) різка відмова може не допомогти - в цьому випадку допомагають тільки звернення до терапевта і професійна допомога. Зазвичай лікарі просто рекомендують інші краплі, які нормалізують стан слизової.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 чарівних фраз мами, які роблять дітей щасливими щодня
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Олів'є у вигляді торта — як ефектно подати улюблений салат
«Мандаринки» з плавлених сирків — оригінальна і проста закуска