Вчені з'ясували, що ці гени можна виправити за допомогою особливих препаратів. Група вчених з Національного інституту глухоти та інших комунікаційних розладів в США винайшли нові ліки, здатні відновити слух у багатьох людей.
Цей механізм досягається за рахунок виключення генів, які відновлюють життєздатність ключових клітин волосків внутрішнього вуха.
Дослідження показало, що певний розлад генетичної втрати слуху під назвою DFNA27 можна вилікувати за допомогою молекулярних ліків, схожих за своїм механізмом на перемикач.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини шуму у вухахВ ході дослідів ученим вдалося частково відновити слух, особливо при розпізнаванні звуків низьких частот, а також врятувати деякі слухові клітини волосків. Правда, дослідження проводилося на лабораторних мишах, але якщо додаткові роботи покажуть, що подібні молекулярні ліки ефективні в лікуванні глухоти DFNA27, то використання аналогічного підходу допоможе в боротьбі зі спадковими різновидами глухоти.
Глухота пояснюється спадковістю більш ніж в половині випадків. Традиційно ці випадки вважаються невиліковними. Генетичні мутації викликають втрату слуху відразу по декількох напрямках. Фактори спадковості також роблять багатьох людей більш вразливими перед глухотою. Гени викликають схильність через старіння або вплив шуму, ліків або інфекцій. Волоски внутрішнього вуха відіграють ключову роль в розпізнаванні звуків, а мутація цих клітин не дає їм нормально функціонувати, що і викликає глухоту.