За словами фахівців, під час перебування у воді у вухо потрапляють грибки або бактерії, у великій кількості мешкають у водоймах. При ослаблених механізмах захисту це може обернутися розвитком вкрай болючого "отиту водолаза" - запалення зовнішнього слухового проходу і вушної раковини. Попадання бактерій в слуховий прохід, в якому середовище для їх проживання дуже сприятлива, призводить до їх розмноження і до появи запальної реакції.
Лікар Анна Левадна зазначила, що даний вид отиту найчастіше влітку з'являється у дітей, оскільки вони проводять особливо багато часу у води. Про інфікування свідчить свербіж в слуховому проході, підвищена чутливість і з'являється незабаром біль, припухлість. У міру розвитку запалення може знижуватися слух, з ураженого вуха можуть виділятися жовтуваті гнійні виділення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому дитина скреготить зубами під час сну?
Для "отиту водолаза", повідомила Левадна, характерний дуже швидкий розвиток - від потпапляння патогенних мікроорганізмів у вуха до почуття дискомфорту у вусі, а потім появи набряку і сильного болю проходить всього кілька годин. Як правило, інфекція зачіпає тільки одне вухо.
Якщо з'явилися симптоми, описані вище, потрібно звертатися за допомогою до отоларинголога. Лікування на ранній стадії допоможе запобігти ускладненням, які вірогідні при такому захворюванні.