Експеримент з генетично модифікованими мишами, які були схильні до швидкого розвитку злоякісних пухлин в організмі, здійснили вчені з Університету Маршал в США. Мишей, "запрограмованих" на розвиток раку молочної залози, вони поділили на дві групи. В одній тварини отримували свій звичайний корм. В іншій гризунам давали волоські горіхи: в перерахунку на людину щоденна норма горіхів для мишей була еквівалентна 56 грамам.
Вчені вели спостереження за станом мишей протягом усього життя гризунів. Вони встановили, що в групі тварин, щодня отримували волоські горіхи, рак грудей розвивався наполовину рідше. У мишей, в організмі яких все ж розвивалися новоутворення, пухлини були меншого розміру і з'являлися в меншій кількості в порівнянні з гризунами з паралельної групи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому під час вагітності треба їсти горіхи?Автори експерименту вказують на те, що регулярне вживання горіхів сприяє зменшенню кількості насичених жирів в раціоні і одночасного підвищення частки ненасичених жирів.
За їхніми словами, "саме ненасичені жири рослинного походження є фактором, що забезпечує зниження ризику розвитку раку".
Досвід вчених продемонстрував, що споживання волоських горіхів допомагає знизити швидкість розвитку ракових пухлин навіть при наявності генетичної мутації, що впливає на схильність до захворювання на рак грудей.