Про симптоми та лікування небезпечного захворюваня - читайте у матеріалі.
Симптоми
Вірна ознака того, що у вас гострий алкогольний панкреатит - раптові болі оперізуючого характеру, при яких не допомагають спазмолітики і знеболюючі. Сутички можуть посилюватися при різких рухах, нахилах. На піку болю може початися блювота, яка не приносить полегшення. Може підвищитися температура тіла, виникнути сильна слабкість, зниження артеріального тиску. При важких формах виникає поліорганна недостатність, токсичний шок, деменція, психоз і дихальна недостатність. Якщо в перші дві години хворому не допоможуть лікарі, недуга, швидше за все, призведе до смертельного результату.
Чому погано лікується?
Після стабілізації важкого стану хворого у відділенні інтенсивної терапії, гастроентерологи зазвичай лікують пацієнта ферментами підшлункової залози. Проблема в тому, що нетравлення ще можна контролювати, а ось болю - рідко. Теоретично, ферменти можуть знизити хворобливість, але лише після того, як будуть доставлені в дванадцятипалу кишку. Однак такі препарати на російському ринку мають стійку до кислотам оболонку, щоб оберегти ферменти від руйнування шлункової кислотою. Ліки вивільняють свій вміст лише в тонкій кишці, проскочивши дванадцятипалу. Щоб купірувати болю, потрібно використовувати види ензимів в капсулах з мікрогранулами. Їх вміст потрібно висипати і перемішати з чим-небудь не дуже кислим (з яблучним соком), а потім запити водою. Щоб шлункова кислота їх не зруйнувала, варто пити ферменти разом з блокаторами протонної помпи (типу омепразолу).
Лікування ускладнюється тим, що хворі алкогольним панкреатитом в основному не припиняють вживати спиртне після проведеного лікування. Пацієнтам з таким видом панкреатиту заборонені міцні напої (особливо сурогати алкоголю) і куріння. Вони повинні строго дотримуватися дієти і харчуватися продуктами, які провокують ферментацію підшлункової. Не можна їсти жирні і смажені страви.