Дослідники з'ясували, що жирові клітини беруть активну участь в процесі перетворення злоякісної меланоми в небезпечну для життя пухлину. Це найбільш агресивний і смертоносний різновид раку шкіри.
Жирові клітини та меланома
Вчені з Університету Тель-Авіва встановили, що жирові клітини активно залучені в процес трансформації, через який проходять клітини злоякісної меланоми. В ході цього процесу з ракових клітин з обмеженим ростом в епідермісі вони перетворюються в летальні метастатичні клітини, які атакують найважливіші внутрішні органи пацієнта. Все це призводить до метастазування злоякісної меланоми, досить часто закінчується смертю.
Ізраїльські вчені змогли відповісти на важливе питання, яке хвилювало їх колег багато років - що змушує меланому змінюватися, стаючи агресивною і дуже стрімкою. Спочатку вона залишається замкненою в зовнішніх шарах шкіри тобто в епідермісі, і на цій стадії ймовірність пацієнта перемогти меланому дуже висока. Вона не проникає в дерму і не поширюється через кровоносні судини, тому її просто можна вирізати.
Однак, меланома стає фатальною, коли начебто б прокидається і відправляє ракові клітини в шари дерми, розташовані під епідермісом. Після цього починається швидке метастазування злоякісної меланоми. Одним з основних пріоритетів онкологічних досліджень сьогодні є розробка методу блокування переродження або трансформації меланоми, і тепер зрозуміло, що для досягнення цього результату необхідно впливати на жирові клітини.