За даними західних фахівців, приблизно чверть населення Європи заражена глистами. В Україні офіційно щороку фіксується приблизно 400 тисяч випадків захворювань гельмінтозами і в основному, хворіють діти, оскільки вони більш активні і не схильні самостійно дотримуватися правил гігієни.
Гельмінтоз може провокувати різні алергічні реакції: набряк Квінке, кропив'янку. Кишкові паразити порушують процес всмоктуваності харчових речовин в кишечнику, травмують слизову оболонку, викликаючи хронічну мікропотерю крові. Але головна їх загроза в тому, що гельмінти пригнічують імунітет людини, роблять його більш сприйнятливим до вірусних і бактеріальних інфекцій.
Діагностика гельмінтозу - непросте завдання. Достовірно встановити наявність паразитів в організмі можна лише виявивши самого паразита (або хоча б його залишки) або його яйця. Для цього можна використовувати результати традиційного аналізу калу, зробити мікро- і макроскопічне обстеження організму, здати зішкріб шкіри, обстежити склад жовчі і вміст 12-палої кишки. Крім виявлення паразитів або їх яєць можна відстежити специфічну реакцію організму на паразитів за допомогою імунологічних тестів.