Вуглеводи, у яких солодкий смак, - невід'ємна частина фруктів, багатьох овочів, молочних продуктів, прибрати їх звідти технічно непросто, про це розповіла алерголог Ольга Жоголева.
А є продукти, в які цукор спеціально доданий: це різноманітні солодощі, випічка, напої, соуси і багато іншого. Від них відмовитися простіше.
Згідно з останніми науковими даними ні IgE-опосередкована алергія, ні IgE-незалежна алергія на цукор, лактозу, мальтозу, фруктозу, глюкозу, галактозу не описана, оскільки ці вуглеводи не розпізнає клітинами імунної системи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Алергія на курячі яйця: як з цим жити?
Симптоми "алергії на цукор"Непереносимість цих вуглеводів відома, вона пов'язана з порушенням їх засвоєння в шлунково-кишковому тракті і проявляється шлунково-кишковими симптомами:
- здуттям живота;
- діареєю;
- метеоризмом;
- болями в животі.
Виникнення цих симптомів пов'язане не з боротьбою імунної системи з вуглеводами, а з взаємодією неперетравлених вуглеводів з бактеріями кишечника. Бактерії "їдять" вуглеводи, продуктами цього поїдання є гази. Крім того, незасвоєні вуглеводи притягують до себе воду, що призводить до розрідження калу і діареї.
Чому ж через солодке з'являється висип?
Найчастіше причина в тому, що солодкі продукти мають псевдоалергени. При високих дозах вони подразнюють шкіру і викликають висипання різних видів.
Відмінністю такої непереносимості від алергії є:
1. Відсутність участі імунної системи.
2. Дуже низький ризик важких реакцій.
3. Дозозалежний ефект.