Існує поширена думка про те, що коньяк позитивно впливає на роботу серця. Це частково правда, але тільки для здорових людей і за умови вживання не більше 70 грамів напою. Розберемося, чому в міфи про користь алкоголю не варто вірити.
По-перше, потрібно розуміти, що будь-який алкоголь підвищує тиск і розширює судини. Крім того, підвищується навантаження на серце. Тому людям з серцево-судинними захворюваннями від нього варто відмовитися зовсім.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 лікувальних властивостей коньякуЯк "працює" коньяк? Особливість полягає в тому, що спочатку він розширює судини і трохи знижує тиск - ось на цьому корисна дія закінчується. Мало того, що цей ефект досить короткочасний - при вживанні коньяку в кількостях більше рекомендованих, він не працює зовсім. Тиск починає стрибати, а серцебиття частішає. Це і є найнебезпечнішим ефектом - такі стрибки сильно зношують серцевий м'яз і можуть призвести до розриву волокон.
Крім того коньяк небезпечний тим, що провокує викиди адреналіну і норадреналіну в кров. Тому цей напій повністю протипоказаний тим, хто переніс інфаркт. Від коньяку варто відмовитися і тим, хто страждає від проблем з тиском або має схильність до серцево-судинних захворювань.