Хрін. Гірчичні олії в хроні надають противірусну дію і борються з хвороботворними мікроорганізмами в горлі. Змішайте столову ложку свіжого тертого хрону з чайною ложкою меду і дайте йому настоятися. По одній чайній ложці цієї суміші потрібно приймати кілька разів на день, при цьому її потрібно утримувати в роті деякий час.
Квіти арніки. Додайте чайну ложку квітів арніки в чашку з окропом і дайте настою настоятися десять хвилин. Полоскати горло цим складом потрібно кілька разів на день: він допомагає слизовій оболонці глотки швидше відновитися.
Шавлія. Відвар з шавлії заспокоює запалену слизову оболонку глотки. Чаєм з шавлією корисно полоскати горло або пити його як звичайний чай. Якщо не подобається смак, можна додати в напій заспокійливу ромашку, корінь зефіру або протизапальний чебрець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Хворе горло вилікує морозиво Солона вода. Розчиніть одну повну чайну ложку кухонної солі в чверті літра теплої води і полощіть горло розчином протягом декількох хвилин щодня. Сіль надає загоює і зменшує відчуття болю в горлі.
Молоко з медом. Старе домашнє засіб дійсно допомагає полегшити біль в горлі. Розігрійте чверть літра молока, додайте в неї дві столові ложки меду і пийте маленькими ковтками.
Зволоження повітря. Сухий прогріває повітря ще більше дратує запалену слизову оболонку горла. Найпростіший спосіб - розвісити до кімнати вологі рушники, помістити на батареї опалення вологу тканину.
Жуйка. Жувальна гумка допомагає збиратися слині у роті, завдяки чому зволожується область горла і полегшується відчуття болю.