Фахівці Гарвардського Університету провели дослідження, яке показало, що кардіо на високих швидкостях може негативно позначитись на здоров'ї і "вбити" серцевий м'яз. Особливо сильно ризикують в цьому плані люди, які вирішують почати займатися бігом після того, як роками були малорухомими і далекими від спорту.
"Якщо люди, які вели сидячий і не дуже здоровий спосіб життя, почнуть відразу інтенсивно займатися бігом, їх серце з незвички може просто не витримати навантаження", - попередили вчені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міфи про біг, у які не варто віритиЗа їх словами, інтенсивні пробіжки можуть нашкодити навіть тим, хто займається бігом на регулярній основі. Шанувальникам даного виду тренувань потрібно обов'язково періодично спостерігатися у кардіолога і обстежити серце, вважають дослідники.
Експерти відзначають, що на стан серця впливають дуже багато обставин життя, включаючи стреси і забруднене повітря. Люди можуть не підозрювати, що їх серце піддається негативному впливу і має пошкодження. Заняття бігом здатні стати тим навантаженням, яка змусить серце «остаточно зламатися».
Фахівці підкреслюють, що фізична активність не повинна бути надмірною, виснажливою.
"Прекрасна альтернатива для заняття спортом - інтервальний біг з поєднанням високих і низьких швидкостей і біг підтюпцем на невеликій швидкості. Якщо ваша мета -Підвищити свою витривалість, спробуйте йогу. Регулярні заняття йогою подарують вам гнучкість, а також моральну рівновагу і спокій", - повідомили дослідники.