Результати були опубліковані в журналі Psychological Medicine.
Зокрема, людей, яким поставлений діагноз шизофренія, 2,27 рази більше, ніж серед некурящих. Що стосується депресії, то показник трохи нижче, але також досить високий: зловживають курінням серед страждають депресією в 1,9 раз більше.
Можливі причиниВчені відзначають, що їм вдалося продемонструвати помітний взаємозв'язок між курінням і психічними розладами, однак причина цього, як і раніше залишається загадкою.
Ймовірна причина, вважають вчені, - це негативний вплив нікотину на нейромедіатори. Зокрема, порушується вироблення дофаміну і серотоніну, які відповідають за наш настрій і відчуття "щастя".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як куріння впливає на сон?"Ці дані свідчать про те, що зв'язок між курінням та шизофренію і депресією частково пов'язаний з причинним ефектом куріння, що є додатковим доказом шкідливих наслідків куріння для психічного здоров'я", - йдеться у висновках дослідження.
Дослідники продовжать експерименти, щоб з'ясувати, яким чином куріння збільшує ризик таких психічних розладів як шизофренія і депресія. На їхню думку, це проллє світло на багато механізмів психічних розладів, що допоможе більш ефективної терапії та профілактики психічних захворювань.