Цистит є заразним. Це незрозуміло на чому заснований міф. Небезпеки передачі прямої інфекції від людини до людини - наприклад, при спільному використанні туалету в сім'ї - не існує.
Цистит лікується антибіотиками. Не обов'язково. Легку інфекцію і роздратування сечового міхура часто можна ефективно лікувати рослинними лікарськими засобами, які купуються без рецепта в аптеці. Також при цьому корисно пити більше чистої води, щоб позбутися від патогенних мікроорганізмів.
Однак якщо симптоми циститу зберігаються або якщо в сечі з'являється кров, а також виникають жар або ниркова біль, необхідно звернутися до лікаря: скоріше за все в цьому випадку знадобиться саме антибіотик.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікування циститу у дитиниПатогени сечового міхура ховаються в громадських туалетах. Вчені вважають, що скоріше ні. За їхніми словами, навіть якщо сидіння громадського унітазу було забруднено бактеріями, вони потрапляють на стегно і мало що при цьому можуть зробити. Занепокоєння про те, що мікроби в туалетній воді можуть підстрибнути або проникнути в тіло з плескіт води, - необґрунтовано.
Цистит можна "підхопити" в басейні. Побічно відвідування басейну може спровокувати цистит: це станеться, якщо після купання не змінити купальник. Охолодження послаблює імунну систему і збільшує ймовірність того, що в сечовий міхур можуть проникнути мікроби.
Чоловіки не хворіють на цистит. Не так. Хоча жінки насправді хворіють незрівнянно частіше (близько 95%), чоловіки також можуть постраждати від інфікування бактеріями, що викликають це захворювання. У чоловіків цистит може протікати дуже болісно.