Багато хто знає про синдром хронічної втоми, але рідко сприймають її як щось серйозне. У такого стану є назва - астенія. У захворювання є цілий комплекс ознак, наприклад, стомлюваність, слабкість, знижена працездатність.
Розрізнити астенію і звичайну втому можна на прикладі. Якщо ви багато працювали і втомилися, тренувалися напередодні і до вечора відчуваєте занепад сил - це нормально. При астенії відчуття втоми не покидає навіть при звичайному графіку роботи або мінімальних фізичних навантаженнях.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Втома після їжі - ознака діабетуНайбільш очевидна ознака - ви втомилися, як тільки прокинулися. Тобто повноцінний сон не приносить відчуття свіжості і бадьорості, як це повинно бути. Вдень відчувається сонливість, а ввечері буває складно заснути. Та й повноцінного сну, швидше за все, при астенії теж не видно - кілька разів за ніч прокидатися при хронічній втомі - буденне явище.
Чому виникає астенія? Причини астенії можуть бути двох типів: наприклад, викликана вона може бути якимось захворюванням або наслідком способу життя. У першому випадку дуже часто астенія буває через перенесеної простуди або інших більш важких хвороб. В ідеалі втома повинна пройти, але іноді може перерости в хронічну форму.
При другому типі астенія виникає через цілодобової роботи, нав'язливого бажання спять по п'ять годин на добу, щоб встигати все, а також при підвищених вимогах до себе, тоді як себе з іншими і стале використання гаджетів і комп'ютера. Також може статися просто виснаження енергоресурсів.