Синдром фиброміалгії є м'язово-суглобовий біль, щонайменше, в трьох ділянках тіла і, щонайменше, в одинадцяти точках при тиску. Для фібромиалгії також характерно, що хворі більш чутливі до холоду, спеки і яскравого світла. Стрес і фізичне напруження можуть посилювати симптоми. Хворобливі ділянки часто бувають опухлими.
Згодом поступає більше скарг на: - порушення сну; - виснаження; - складнощі з концентрацією уваги; - тривога і депресія; - головні болі; - тремор м'язів.
Також вражає, що людям з фіброміалгію потрібно набагато більше часу, щоб одужати, ніж здоровою людям після фізичного і психічного стресу. Зазвичай, спалах починається з сильного почуття болю. Симптоми посилюються протягом декількох днів або навіть тижнів, поки поступово не вщухнуть, і рецидив поступово закінчується.
Фіброміалгія невиліковна, однак з часом багато хворих адаптуються до симптомів. Після 60 років часто повідомляється, що біль зменшується. Хороша новина: ця хвороба не руйнує ніякі органи або тканини, і не є небезпечною для життя.
Важливо знайти свій шлях підтримки здоров'я при фибромиалгии, бажано в тісному консультації з лікарем. У багатьох випадках корисно зміцнювати серцево-судинну систему за допомогою тренувань на витривалість.
Антидепресанти і психотерапія можуть допомогти проти депресивного компонента, який часто пов'язаний з синдромом фибромиалгии.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини