Одним із сигналів розвитку діабету 2 типу може бути синдром замороженого плеча, - про це попереджають фахівці з Diabetes UK (Британська діабетична асоціація).
Синдром замороженого плеча
Діабет 2 типу є поширеним захворюванням, проте багато людей не усвідомлюють, що вони хворі, оскільки його симптоми не обов'язково змушують почувати себе погано. У той же час ці симптоми, пов'язані зі стабільно високим рівнем цукру в крові можуть зачіпати різні частини тіла, включаючи плече.
Одним із сигналів про розвиток діабету у людини може бути синдром замороженого плеча, також відомий як адгезивний капсуліт, який виникає, коли зв'язки навколо плечового суглоба запалюються, набухають і стають жорсткими. Подібне запалення може сильно ускладнити нормальне існування і привести до того, що плече одного разу виявиться настільки жорстким, що повсякденні дії на кшталт застібання сорочки виявляться непереборною проблемою.
"Пацієнти з замерзлим плечем можуть послабити свої симптоми, але іноді це може зайняти кілька років", - зазначається на сайті організації.
За словами доктора Річарда Бернштейна, люди з діабетом в два рази частіше страждають від цього синдрому. Фахівець пояснив, що це відбувається через вплив на колаген в плечі, яке скріплює кістки в суглобі. Колаген може стати липким через вплив молекул цукру, в результаті чого рух буде обмежено, і плече почне напружуватися.
Лікування замороженого плеча включає в себе перегляд способу життя для кращого контролю цукру в крові.
"Існує два ключових аспекти контролю цукру в крові: це дієта і фізичні вправи. Щоб не давати цукру в крові рости, необхідно обмежити споживання продуктів з високим вмістом простих вуглеводів. Вони швидко розщеплюються, викликаючи різкий сплеск цукру в крові", - пояснили експерти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі