Виявити зміни в організмі можна, якщо ретельно стежити за станом шкіри та виділеннями організму.
Жовтяниця. Що виникає в органі пухлина перешкоджає вивільненню жовчі, що містить пігмент білірубін. Його накопичення веде до того, що очі і шкіра набувають жовтого відтінку. Розвиваючись, рак підшлункової залози поширюється в печінку, відповідальної за виведення жовчі, - це може зробити цей показник особливо вираженим.
Темна сеча. Урина, колір якої починає наближатися до помаранчевого, коричневого, є одним із симптомів вкоріненою в залозі пухлини.
"Коли ваша сеча починає змінювати свій колір на явно більш темний, важливо проконсультуватися з лікарем якомога швидше", - дають пораду онкологи.
Стеаторея (надлишок жиру в калі). Даний ознака є сигналом того, що травна система перестала адекватно розщеплювати жири з їжі, вони залишають організм частково неперетравлені. Прилипають, погано відходять від стінок унітаза при змиванні фекалії - це теж симптом, що дозволяє запідозрити пухлину в підшлунковій залозі.
Пігментований стілець. Незасвоєні фрагменти жиру, в також сік підшлункової залози і жовч, які повинні потрапляти в травний тракт, але блокуються і виявляються в стільці, призводять до втрати його однорідного забарвлення, роблять плямистим. Звучить неприємно, але його після дефекації потрібно завжди розглядати - в першу чергу, людям середнього віку і старше.
Загострення шкірних проблем. У разі раку дерматологічне роздратування стає дуже сильним, що обумовлюється низкою чинників (підвищеним білірубіном, травними порушеннями). Ділянки зудить, запаленої шкіри можуть з'явитися в певних місцях, або бути розкиданими по всьому тілу.
Відчуття тупого болю. Більшість людей з раком підшлункової залози - близько 80% - повідомляють про тупого болю, виникає у верхній частині живота, іноді обертаючись навколо спини. Вона може виникати і зникати, зазвичай буває більш інтенсивна вночі, і прогресує в міру розвитку недуги.