Статевої відмінності при цьому немає. Незважаючи на поширеність, хвороба як і раніше є загадкою для вчених. Діагностика частіше ведеться з поведінки пацієнта, а не по біомаркерах. В результаті складно говорити про стовідсоткову об'єктивніть діагнозів.
Нове дослідження, проведене професором Лю Біном і професором Цзян Тяньцзі з Інституту автоматики Китайської академії наук, може змінити цю ситуацію. Вчені розробили новий маркер, який може допомогти в постановці діагнозу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шизофренія: як розпізнати?Дослідження, опубліковане в журналі Nature Medicine, показує, що аномальна функція смугастого тіла в головному мозку може бути багатообіцяючим биомаркером для діагностики шизофренії та відповіді пацієнта на лікування.
Вчені зібрали мультимодальні дані нейровізуалізації 1,1 тис. Осіб з шизофренією і контрольної групи за період 2010-2015 рр.
Аналіз показав, що дисфункція смугастого тіла - ефективний спосіб діагностики шизофренії, і що така дисфункція також є причиною більш слабкої відповіді на лікування.
Після об'єднання різних даних дослідники припустили, що дисфункція смугастого тіла пов'язана з дофаминергической системою і полігенним генетичним ризиком розвитку шизофренії.