Лікопін відноситься до сімейства каротиноїдів, що представляють собою жиророзчинні рослинні пігменти, які дають фруктам, овочам їх жовті, помаранчеві, червоні відтінки. Найбільш відомим і добре вивченим каротиноїдом є бета-каротин, попередник вітаміну А.
Чому нам потрібен лікопін? В організмі людини він і бета-каротин діють як антиоксиданти, що захищають клітини від руйнівного впливу окислення, що викликається дією вільних радикалів. З подібним руйнуванням, що провокує запалення, асоціюється розвиток серйозних захворювань - патологій серця, хвороби Альцгеймера, діабету.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому жінки рідше хворіють серцево-судинними хворобами?Також з антиоксидантними властивостями лікопіну пов'язані інші переваги для здоров'я.
Він захищає клітини організму від пошкоджень, викликаних хімічними пестицидами, гербіцидами і глутамат натрію. Запобігає або уповільнює прогресування раку молочної залози, передміхурової залози, нирок. Забезпечує захист шкіри від згубного, що викликає її рак ультрафіолетового випромінювання. Допомагає затримати або запобігти утворенню катаракти.
Зберігає активні функції мозку, запобігає втраті пам'яті, вікових порушень нервової системи. Допомагає уповільнити загибель кісткових клітин.
Джерела лікопіну. Широко відомо, що лікопіном багаті томати - перш за все, що пройшли теплову обробку. Також його містять кавуни, банани, виноград, грейпфрути, червоний перець, хурма, спаржа, червона капуста.