Результати дослідження, в якому взяли участь 160 тисяч осіб, опублікували у журналі The Lancet.
Серцево-судинні захворювання
Це перше глобальне дослідження, в якому задокументовані фактори ризику: використання лікування, частота серцевих нападів і інсультів, а також смертність серед людей зі спільноти, а не тільки серед пацієнтів лікарні. Дослідження показало, що жінки без серцево-судинних захворювань в більшій мірі, ніж чоловіки, використовували профілактичні ліки, контролювали гіпертонію і кидали курити.
"Існують побоювання, що жінки з серцево-судинними захворюваннями недоотримують допомогу, що може погіршувати прогноз. Деякі пояснюють це упередженим ставленням до жінок", - розповідає Мар'ян Валлі-Атта, перший автор і науковий співробітник Дослідницького інституту з питань популяційного здоров'я при Університеті МакMастерa.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: [url=https://zdorovia.com.ua/krovsudini/44766ranni-oznaki-sercevogo-napadu.htmlРанні ознаки серцевого нападу[/url]
"У нашому глобальному дослідженні ми спостерігали, що, хоча стратегії профілактики частіше використовувалися жінками, для чоловіків частіше пропонувалися інвазивні стратегії, такі як коронарне втручання і операція з шунтування. Але в цілому смертність була нижчою у жінок, як і показники нових серцевих подій. Це говорить про те, що можуть існувати й інші фактори, крім упередженого ставлення до жінок, які сприяють відмінностям у лікуванні", - кажуть медики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі