Труднощі, що виникають при жуванні, ковтанні їжі можуть бути попереджувальними сигналами невиліковної недуги.
Хвороба Паркінсона є прогресуючим неврологічним захворюванням, обумовленим порушеннями мозку, які посилюються з часом. Найбільш відомими є моторні симптоми патології: жорсткість м'язів і скутість тіла, повільність рухів, тремтіння. Однак існують і інші ознаки цієї недуги, в тому числі пов'язані з манерою приймати їжу. Тому, констатують медики, в будинку, де живе літня людина, потрібно звертати увагу на те, як вона їсть.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пробіотик для лікування хвороби Паркінсона"Хвороба Паркінсона впливає на рухові функції тіла і м'язи, включаючи обличчя, рот, горло. Труднощі, що виникають при розмові, а також жуванні або ковтанні їжі, можуть виявитися симптомами, що вказують на можливий початок патології. Ці зміни можуть відбутися в будь-який час, але мають тенденцію збільшуватися в міру прогресування захворювання", - попередили медики в публікації Express.
За їх словами, паркінсонізм може впливати на зниження ефективності м'язів щелепи й обличчя людини, що зачіпає функцію контролю над процесами жування або ковтання. Також недуга викликає проблеми з язиком.
"Ми використовуємо язик для переміщення їжі в порожнині рота, підштовхування її до задньої частини, щоб викликати ковтальний рефлекс. Хвороба Паркінсона впливає на звичні дії і рефлекси, які захищають дихальний апарат від їжі і пиття", - розповіли фахівці.
Вони перерахували проблеми, з якими стикаються люди, які страждають на хворобу Паркінсона, - це слинотеча, нездатність прибрати їжу з рота, застрявання їжі в горлі, кашель в процесі їжі або пиття, задуха при прийомі їжі, нездатність утримувати рідину в роті, дискомфорт або біль, що виникають в грудях або горлі при ковтанні.
Лікарі відзначають, що ці симптоми хвороби не завжди правильно інтерпретуються, або, зіткнувшись з ними, хворі намагаються приховувати неестетичні прояви від оточуючих. Звертаючи увагу на те, як їсть ваш літній родич, можна помітити хворобу і прийняти терапевтичні заходи, які дозволять продовжити його якісну частину життя.