Вчені зі Школи психології та медицини Ноттінгемського університету використовували повторювані послідовності стимуляції серединного нерва (СН) на зап'ясті для залучення ритмічної електричної активності мозку, відомої як синхронізація, пов'язаної з придушенням рухів. Вони виявили, що така стимуляція СН достатня для істотного зниження частоти тиків і їх інтенсивності, а також прагнення до тікам у осіб з синдромом Туретта. Їх результати були опубліковані в Current Biology.
Синдром Туретта - це розлад нервової розвитку, яке зазвичай діагностується у віці від восьми до дванадцяти років. Воно викликає мимовільні звуки і рухи, звані тиками. Під тиками розуміються мимовільні, що повторюються, стереотипні руху і вокалізация, які відбуваються під час нападів. Вони можуть повторюватися часто протягом дня, їм передує сильне прагнення до тику, яке називається попередніми спонуканням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікування варикозу народними методами"Ми розуміємо, що тики викликані змінами в хімічних сигналах в мозкових мережах, пов'язаних з формуванням звичок і виникненням звичних рухів. Ці зміни призводять до гіперзбудливості в ділянках мозку, що беруть участь у створенні рухів. У наших дослідженнях успішно використовувалися імпульси електричного струму, що подаються на зап'ясті, для збільшення сили мозкових коливань, які зазвичай повинні бути зменшені, щоб генерувати рух. Це призвело до значного зниження тиків і в багатьох випадках усунення попереднього спонукання. Ця робота має величезний потенціал для розробки безпечного і ефективного лікування тиків без побічних ефектів", - розповідає голова дослідження професор Стівен Джексон.