Одним із симптомів патології може стати потемніння сечі, завжди звертайте увагу на цю зміну.
Діабет 2 типу - хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза перестає виробляти достатню кількість інсуліну або організм стає стійким до цього гормону, що регулює рівень цукру в крові. Стан не становить безпосередньої загрози, але якщо його не лікувати і не контролювати, високий рівень цукру в крові починає негативно впливати на різні функції організму.
Фахівці Клініки Майо попереджають, що діабет 2 типу здатний завдати серйозної шкоди кровоносним судинам, що постачають життєво важливі органи. Серед наслідків цього процесу вони виділили невропатію, яка характеризується погіршенням нормального функціонування нирок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Діабетична нефропатія. Про діабет і нирки "З часом погано контрольований діабет може призвести до пошкодження кластерів кровоносних судин в нирках, відфільтровує відходи крові. В результаті відбувається зміна в стані сечі. Завжди звертайте увагу на неї, оскільки для вашого організму це один із способів вказати на проблеми з підвищеним цукром в крові", - заявили медики в публікації Express Health.
За їхніми словами, про розвиток діабетичної нефропатії може говорити потемніння сечі, наслідок проникнення в неї частинок крові через порушення роботи нирок.
Інші симптоми, які попередять нефропатію при діабеті 2 типу включають в себе:
- набряк щиколоток, гомілок або рук, викликаний затримкою води;
- зміна дихання, його збої, наприклад, при підйомі по сходах;
- втома;
- нудота або блювота.
Лікарі констатують, що першим кроком лікування діабетичної нефропатії є терапія і контроль діабету і, при необхідності, високого кров'яного тиску (гіпертонії).
"Однією з найбільш важливих стратегій боротьби з діабетом є зниження рівня цукру в крові. Перш за все, це означає перегляд раціону, уникнення продуктів, що ведуть до різкого підвищення рівня цукру в крові, - в першу чергу, насичених швидкими вуглеводами", - пояснили експерти.